Odpowiedzi na NURTUJĄCE CIĘ PYTANIA :)
 

 1.   Ile kosztuje makijaż / sesja?
- Takich pytań otrzymuję czasem kilkanaście dziennie. Ale przeciez cena usługi zalezy od tego, czego oczekujesz ode mnie :) Dlatego klikajac w wielu miejscach na stronie można znaleźć cennik, w ktorym zaznaczając interesujące nas opcje, otrzymamy cenę usługi, ktorą możemy modyfikować i miec wpływ na to, ile ostetcznie wydamy pieniędzy - SPRAWDZ :) 


2. Gdzie odbywają się sesje? Gdzie znajduje się Pani studio? 
- Kobiece Atelier to mobilne zjawisko, które nie posiada materialnego miejsca :) Sesje mogą odbyć się dosłownie wszędzie :) Najczęściej to Wasze mieszkania lub hotelowe wnętrza zmieniają się w zaaranżowane atelier. Dzięki mojemu sprzętowi i umiejętnościom możemy uzykać efekt fantastycznych zdjęć w jakości i stylu profesjonalnego studia nawet u Klientki w mieszkaniu czy w hotelu, na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Pomniejsza to koszty pakietu związane z wynajmem stacjonarnego, dużego studia i odejmuje fatygi Klientce, która musiałaby tam dojechać. Nie mówiąc już o tym, że studio bywa po prostu nudne :) Dodatkowo czujecie się o wiele lepiej we własnych domach, swobodniej. W cenie sesji dojeżdżam ze sprzętem do Klientki w dowolnie wybrane miejsce (poza Trójmiastem + koszt paliwa). Oczywiście może to być także sesja plenerowa :-)

 

 3.   Ile czasu trwa sesja?
- Czas trwania sesji zależy od jej wymagań i tematu, od życzeń Klientki. Zazwyczaj na sam makijaż poświęcam ok godziny czasu, dalszy ciąg sesji uwarunkowany jest pomysłami, aranżacją i współpracą z modelką. Czas trwania sesji nie jest zależny od ceny: pracuję tak długo, aż osiągnę zadowalające mnie efekty, dlatego nigdy nie bookuję więcej niż 1 sesję dziennie – nigdzie się nie spieszę i koncentuję się w 100% na potrzebach mojej Klientki. Jeśli jesteś osobą swobodną i potrafisz się wyluzowąć, świetne zdjęcia mogą powstać już w przeciągu pół godziny lub godziny :)

 

 4.   Czy zawsze umieszcza Pani zdjęcia z sesji na swojej stronie i Facebooku?
- Nie, nie jest to warunek konieczny. W formularzu wybieramy opcję zgody na publikację wizerunku. Na życzenie Klientki zdjęcia mogą pozostać całkowicie prywatne, wiąże się to jednak z nieco wyższą opłatą za usługi, gdyż pozbawia mnie możliwości reklamowania mojej działalności oraz wzbogacania portfolio. Jednak takie sytuacje mają miejsce niezwykle rzadko, gdyż znakomita większość Pań jest dumna z rezultatów sesji i ma ochotę się nimi pochwalić :) Jeśli planujesz prywatną sesję, proszę o wcześniejszą informację na ten temat.

 

5.   Czy Pani sama wykonuje makijaż do sesji?
- Tak, bardzo często robię to samodzielnie, co bardzo ułatwia mi dalszą współpracę z modelką. Jest to moja druga po fotografii pasja. Jestem dyplomowaną wizażystką i pracuję na profesjonalnych kosmetykach. Przy sesjach ślubnych również mogę wykonać makijaż (do sesji poślubnej jest on wliczony w cenę pleneru) :)

 

6.   W jaki sposób rezerwuje się sesje / makijaż? Czy trzeba to robić z dużym wyprzedzeniem?
- Sesje można zarezerwować poprzez kontakt e-mailowy bądź telefoniczny, bezpośrednio u mnie (iwanska@kobiece-atelier.com, tel. 697 641 306). Tak czy inaczej nalezy wypełnić formularz :) 

Potwierdzeniem zabookowania terminu jest wpłata zadatku akonto. Mój grafik jest płynny i elastyczny, w wypadku sesji indywidualnych staram się zawsze dostosować terminowo i godzinowo do Państwa oczekiwań. Terminy na sesje i reportaże ślubne są bookowane często już z półtorarocznym wyprzedzeniem. W wysokim sezonie ślubnym (kwiecień-październik) nie wykonuję sesji w soboty. Soboty są przeznaczone dla Młodych Par na fotografie, w drugiej kolejności na makijaże weselne. Alina i Kuba
jesteśmy zachwyceni zdjęciami od Agaty. uchwyciła momenty, które nam umknely w trakcie ślubu. z czystym sumieniem polecam ją jako fotografa ślubnego jak i makijażystkę, bo makijaż ślubny i na sesję też wykonała perfekcyjnie
 


 

 7.   Jak długo czeka się na gotowe zdjęcia po sesji?
- Wszystko zalezy od tego, jak bardzo mam napięty grafik w danym okresie. Zazwyczaj jest to ok 30 dni roboczych lub 60 dni roboczych w przypadku ślubów. W przypadku sesji (poza ślubami) można zamówić usługę express - do 5 dni roboczych.


8.   I
le zdjęć dostajemy z sesji?
- Nie uzależniam ilości zdjęć od ceny pakietu. Nie oddaję surowych plików RAW czy też bezmyślnie zrzuconych z karty nieobrobionych JPG-ów. Z szacunku do moich Klientów oferuję wszystkie zdjęcia starannie wyselekcjonowane, wyretuszowane i zapisane w dwóch rozmiarach: oryginalnym do dużych powiększeń i pomniejszonym, dostosowanym do publikacji w Internecie. Staram się nie określać z góry ilości oddawanych zdjęć, a opowiedzieć spójna, piękną i dynamiczną historię w kadrach. Jednak minimalną ilość zdjęć określa umowa. Zazwyczaj efekt finalny jest większy :) 

 

9.   Czy jest Pani w stanie dojechać na sesję poza Trójmiastem? 
- Za odpowiednią kwotę dojadę nawet na koniec świata :) Mój mobilny sprzęt w postaci przenośnego atelier to zaleta stwarzająca możliwość wykreowania pięknych zdjęć wszędzie tam, gdzie sobie Państwo zażyczą – czy to plener, czy Wasze mieszkanie, czy też inne ważne dla Was miejsce. 
Na terenie Trójmiasta i okolic Kwidzyna dojazd GRATIS. 

 

10.   Kto wybiera miejsce na sesję zdjęciową-plenerową?
- Najczęściej wybieramy to miejsce wspólnie. Mam swoje sprawdzone miejsca, a także głowę pełną pomysłów, ale jestem otwarta na pomysły i sugestie Klientek, z żadnym miejscem nie powinno być problemu. Możemy pojechać nawet na koniec świata! Plenery zagraniczne mile widziane! :)


 11. Co by się stało, gdyby w dniu ślubu okazała się Pani niedyspozycyjna?

- Podczas kilku lat fotografowania ślubów i zdobywania doświadczenia od początku mojej pracy w branży fotograficznej nie miałam jeszcze tak złego przypadku, nie zdarzyło mi się to. Oczywiście w życiu niejednokrotnie spotykają nas sytuacje losowe, niezależne od nas samych. Profesjonalny fotograf musi być świadomy takiej ewentualności i musi umieć ją przewidzieć, i odpowiednio zabezpieczyć swojego Klienta. Moim sposobem na to jest zaoferowanie Państwu usług innego, zaprzyjaźnionego fotografa, a nawet kilku do wyboru, ręcząc za jego profesjonalizm. Na taką okoliczność przewiduję także bonusy do sesji w ramach rekompensaty za moją nieobecność. 

12. Czy posiada Pani certyfikat uprawniający Panią do fotografowania ślubów w kościołach?
- Tak, posiadam takie upoważnienie wydane przez Archidiecezję Gdańską.  

Strona, którą teraz oglądasz używa ciasteczek. Wykorzystywane one są do poprawnego działania rozszerzeń społecznościowych (np. dodatki Facebooka) oraz do badania ruchu na stronie (GoogleAnalytics), a także do zapamiętania ustawień dotyczących tej informacji. Jeśli nie chcesz się zgodzić na takie ich wykorzystywanie, możesz zablokować możliwość ich używania w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
[zgadzam się na wykorzystywanie ciasteczek przez tą stronę]