03.03
2020

Sesja brzuszkowa - zbędny wydatek czy konieczna pamiątka?

Dodane przez Kobiece Atelier.

Jak myślisz? Gdybyś była w ciąży, zrobiłabyś sobie pamiątkowe zdjęcia z brzuszkiem? A może już je masz? Lub żałujesz, że nie masz?

Obecnie jestem na takim etapie swojego życia, że lada moment zostanę mamą :) Oprócz tego, że moje życie zmieni się niebawem o 180 stopni, co mnie stresuje, bo jest lękiem przed nieznanym i przed odpowiedzialnością za drugiego człowieka, to jak każda kobieta fokusuję się na zmianach zachodzących w moim ciele. Przygotowanie do dania życia nowej żywej istocie, zupełnie niezależne od nas, od wieków naturalne, a jednak niesamowicie nowe, dziwne doświadczenie... Co by nie powiedzieć - przełomowe. A tak ważne wydarzenia naszego życia warto uwieczniać na zdjęciach - czyż nie? Nawet jeśli miałyby to być zdjęcia tylko dla nas, schowane na dno szuflady. 

Osobiście, po wielu miesiącach wahań, zdecydowałam się wykonać sobie profesjonalną sesję zdjęciową w ciąży. Postanowiłam zatrzymać w czasie ten moment, który może nigdy więcej się nie powtórzyć, a nawet jeśli, to na pewno nie będzie taki sam. Nie mam jeszcze efektów tej sesji, ale mam przemyślenia. Stając przed obiektywem aparatu z brzuszkiem, miałam potrzebę poczucia się wyjątkowo i atrakcyjnie. Makijaż, odpowiednia stylizacja, ale też intymna atmosfera i chwila rozmowy, by dodać sobie pewności siebie. Do tego pomoc fotografa i jego krzepiące słowa, że dobrze pozuję i świetnie wyglądam. Czas. Brak pośpiechu. Skupienie się na sobie.

Zdałam sobie sprawę z tego, że ja jako fotograf poświęciłam Wam mnóstwo czasu i uwagi podczas takich sesji, dokładając wszelkich starań, byście czuły się dobrze ze sobą, ze mną i zapamiętały tę sesję jako przygodę, chwilę dla siebie, a zdjęcia zachowały jako pamiątkę na całe życie.  Głęboko wierzę, że mi się to udaje. Zerknijcie na poniższe zdjęcia i powiedzcie mi: myślicie, że warto? Co sądzicie o sesjach brzuszkowych? Lepiej z partnerem czy bez? Wasz dom, studio, czy plener? Dajcie znać!

Strona, którą teraz oglądasz używa ciasteczek. Wykorzystywane one są do poprawnego działania rozszerzeń społecznościowych (np. dodatki Facebooka) oraz do badania ruchu na stronie (GoogleAnalytics), a także do zapamiętania ustawień dotyczących tej informacji. Jeśli nie chcesz się zgodzić na takie ich wykorzystywanie, możesz zablokować możliwość ich używania w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
[zgadzam się na wykorzystywanie ciasteczek przez tą stronę]